BAŞKAN SEFİNÇ’TEN KIZILAY HAFTASI MESAJI

BAŞKAN SEFİNÇ’TEN KIZILAY HAFTASI MESAJI

Başkan Sefinç, Kızılayı’nın, dünyanın en uzak yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak şefkat elini uzattığını belirterek, 150 yıldır insanlığın yardım eli, Kızılay’ın insanların acılarını dindirmeye ve yaralarını sarmaya çalışan, insani kuruluşlarından biri olarak insani yardım faaliyetlerini başarıyla sürdürdüğünü belirtti.

Sefinç mesajında, “Türk Kızılay’ı imdat diyen herkesin hemen yanı başında olmuştur. Türk Kızılay’ı milletinden aldığı maddi ve manevi desteklerle her geçen gün güçlenmektedir. Bu güzide kurumun başarılı çalışmalarına bundan sonra da devam edeceğine tüm kalbimle inanıyorum. Kızılay’ın çalışmalarını Cizre’mizde gururla yerine getiriyoruz.

İlimizde, Şehrimizde yürüttüğü çeşitli kampanyalar, Kızılay’ın işlevselliğinin güzel örneklerindendir. Bu faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, vatandaşlarımızı yardımlarıyla Kızılay’a desteklerini devam ettirmeye davet ediyorum. Bu duygularla, Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile vatandaşlarımızın Kızılay Haftasını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.