BAŞKAN SEFİNÇ’TEN KOSBEG BAŞKANLIĞINA ZİYARET

BAŞKAN SEFİNÇ’TEN KOSBEG BAŞKANLIĞINA ZİYARET

Temas ve girişimlerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Başkan Sefinç, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’i  ziyaret ederek, Kosgeb Başkanı, Prof. Dr. Sn. Cevahir Uzkurt ile bir araya geldi. 

Ziyarette Kosgeb’in önemine değinen başkan Sefinç, KOSGEB’in girişimcilere ve KOBİ’lerimize önemli destekleri olduğunu söyleyerek, Cizre TSO olarak girişimcilik eğitimlerine önem verdiklerini ve Bugüne kadar sertifika verdiğimiz bazı girişimcilerimiz kendi işini kurduğunu dile getirerek, KOSGEB’in imkanlarından maksimum oranda yararlanmak istediklerini söyledi. 

Yaptığı ziyarete ilişkin kısa bir açıklama yapan Başkan Sefinç, Bölgemizde yapılacak yatırımlar İçin hızlı ve zamanında destek ve bölgeye daha çok destek sağlanması hususunda Kosgeb   Başkanı, Prof. Dr. Sn. Cevahir Uzkurt’tan söz aldıklarını ve Projelerin hızlandırılması İçin personel desteğinin sağlanacağını söyleyerek; Cizre Ticaret ve Sanayi Odası  ve Kosgeb işbirliği kapsamında yapmayı düşündüğümüz iş geliştirme merkezi İçin her türlü destek sözü aldıklarını söyledi.