BAŞKAN SEFİNÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SEFİNÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başkan Sefinç mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Uygarlık yarışında ön sıralarda yer almayı kendisine hedef olarak seçmiş, gelişmiş ve kalkınmış toplumlarda, eğitimin belirleyici rol oynadığı kabul edilen bir gerçektir. Ülkelerin eğitime yaptığı yatırım, bir bakıma ülkenin kendi geleceğine yapılan yatırım demektir.

Bizler iş dünyası olarak, iyi eğitilmiş bireylerin, toplumumuzun bütün yönleriyle birden gelişmesi ve kalkınması sürecinde belirleyici faktör olacağının bilincindeyiz. Geleceğimizi ve yarınlarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizi hedeflerine taşıyacak olan nesiller de, iyi yetişmiş, nitelikli ve başarılı eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizin elinde yeşerecek ve şekillenecektir.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası adına tüm öğretmenlerimize, bu önemli görev ve sorumluluğun bilinciyle, bugüne kadar verdikleri emek ve her şartta gösterdikleri fedakârlık için saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu vesileyle eğitim camiamızın ve ülkemizin aydınlık nesillerini yetiştirme sorumluluğunu omuzlarında taşıyan değerli ve fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, meslek yaşantılarında başarılar diliyorum.”  İfadelerini kullandı.