CİZRE`DE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNE YÖNELİK ODAMIZCA YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

CİZRE`DE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNE YÖNELİK ODAMIZCA YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı yaptığı açıklamada,son dönemlerde Cizre Kamuoyunun gündemini elektrik kesintilerinin işgal ettiğini ve zorlu kış şartlarında kesintiler nedeniyle toplum sağlığı başta olmak üzere,birçok kişinin ticari ve kişisel zararı meydana gelmekte,kesintiler büyük huzursuzluk kaynağı oluşturmaktadır.dedi.

Bu ihmalin yanı sıra kesintiler konusunda toplumu DEDAŞ yetkilileri yeterince bilgilendirmemekte diyen Başkan Süleyman Çağlı,ilan edilen kesinti süresinden çok daha fazla süre kesintiler yapılmaktadır diye konuştu.

Özellikle son yıllarda altyapı bakımı yapılmadığı için kesintilerin ondan kaynaklandığını belirten yetkililer, kış aylarında tüketimin arttığını ve büyüyen bir şehir olan Cizre’nin bu altyapıya yetersiz kaldığını belirtselerde, kış şartlarında, modern çağda enerjisiz olmayacağının altını çizmek isteriz açıklamalarında bulundu.

Cizre TSO Başkanı Süleyman Çağlı maalesef ki, bölgeye has cezalandırma politikasına dönüşen elektrik dalgalanmaları ve kesintileri, sosyal yaşamı ve ekonomiyi çökertme noktasına getirmiş durumdadır.

Kesintiler böyle devam ederse kıt kanaat geçinmek zorunda kalan insanlarımız başta olmak üzere, esnaflarımız ve birçok kesim kepenk indirmek zorunda kalacaktır. İnsanlarımız hakkı olan elektrik tüketimlerini mutlaka karşılamak durumundalar.

DEDAŞ yetkililerine bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.

Bu kesintiler üzerinde hassasiyetle dursunlar.

Eksik olan yatırımları tamamlasınlar,Vatandaşlarımız elektriksiz,enerjisiz kalmasın.

Elektriksiz yaşam bu şartlarda olmuyor,mutlaka bu işe kalıcı çözüm bulsunlar istiyoruz.

Cizre ve bölgedeki insan hakkını önceleyen bu istenmeyen olumsuz durumun DEDAŞ Şirket Sahipleri başta olmak üzere,yetkililerince dikkate alınmasını ve tüm imkanların seferber edilmesini halkımız adına talep ediyor, kamuoyu ile saygıyla paylaşarak hatırlatıyoruz.