“İŞ AHLAKININ GELİŞTİRİLMESİNDE İŞ DÜNYASI, ÜNİVERSİTELER VE SİVİL TOPLUM ROLÜ” KONULU PANEL DÜZENLENDİK

“İŞ AHLAKININ GELİŞTİRİLMESİNDE İŞ DÜNYASI, ÜNİVERSİTELER VE SİVİL TOPLUM ROLÜ” KONULU PANEL DÜZENLENDİK

Cizre Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlediğimiz Panele, Şırnak Valimiz Sn. Mehmet Aktaş, Rekabet Kurumu Bşk.Sn. Ömer Torlak, Cizre Kaymakamımız Sn. Faik Arıcan İGİAD Kurucu Başkanı Sn. Şükrü Alkan, Prof Dr. Sn. Nihat Erdoğmuş, Prof Dr. Sn.Yaşar Düzenli, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sn. Mehmet Emin Erkan, TSO yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri, TSO üyeleri ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Panelde, konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, paneli Cizre’de düzenledikleri için, İGİAD, yönetimine teşekkür ederek, 2016 yılından beri İGİAD ile tanıştıklarını söyledi. Başkan Sefinç, “2016 yılında olaylardan sonra, maddi ve manevi olarak sıkıntı çeken Cizre’mize İstanbul’dan kardeşlik eli uzattılar. Bundan dolayı Hamilik Okulu Vakfındaki Yönetim Kurulumuza, İGİAD’a ve bağlı olan derneklere Cizre Halkı adına teşekkür ederim. 2016 yılından bugüne yüzlerce öğrencimize burs veren, kardeş aileler oluşturan, ve bizlerlerle sürekli olarak temas halinde oldukları için onlara teşekkür ederim” dedi.

Panelde, Şırnak Valimiz Sn. Mehmet Aktaş, İGİAD Başkanı Sn. Ayhan Karahan, ve Cizre Kaymakamız Sn. Faik Arıcan birer, konuşma yaparak, Panelin hayırlı olmasını diledi.

Akabinde  Panelimiz, konusunda uzman konuşmacıların katılımıyla, Prof  Dr. Sn. Nihat Erdoğmuş’un moderatörlüğünde,  gerçekleştirilerek, Rekabet Kurumu Bşk.Sn. Ömer Torlak, İGİAD Kurucu Başkanı Sn. Şükrü Alkan, ve  Prof Dr. Sn.Yaşar Düzenli’nin konuşmalarıyla, İş Ahlakının Önemi ve Ahlaklı Girişimcilik, İş Ahlakının Geliştirilmesinde Üniversite – Sanayi İşbirliğinin Rolü, Helal Kazanç Bilinci ve Kul Hakkı Duyarlılığı, İş Dünyasında İş Ahlakı Problemleri ve Sebepleri gibi konulara yer verildi.

Panelin sonunda, İGİAD heyeti üyelerine hediye takdiminde bulundu.