ODAMIZ VE GAİB İŞ BİRLİĞİ İLE “DİJİTAL DÖNÜŞÜM, E-TİCARET VE E-İHRACAT EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ

ODAMIZ VE GAİB İŞ BİRLİĞİ İLE “DİJİTAL DÖNÜŞÜM, E-TİCARET VE E-İHRACAT EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ

Düzenlenen eğitime, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Sn. Ahmet Fikret Kileci, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, TSO üyeleri, esnaflar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Seminerde katılımcılara, TOBB E-Ticaret Temsilcisi Başkan Yrd. Sn. Merter Özdemir, 4ARC CMO’su Sn. Yetkin Şekeroğlu, Botudio kurucu ortağı Sn. Ali Erhan Tamer, E-Ticaret Merkez Genel Müdürü Sn. Mehmet Erdemi, ve 3GEN Teknoloji CEO’su Engin Özgenden oluşan uzman bir kadro tarafından Dijital Dönüşüm, E-Ticaret Ve E-İhracat Eğitimi verildi.

Eğitim Seminerinde kısa bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, GAİB başkanı Sn. Kileci ve beraberindeki değerli eğitmenlere teşekkür ederek;  Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Göreve geldiğimiz süre zarfında öncelikli hedeflerimiz arasında, firmalarımızın profesyonel kadrolarının hızla değişen koşullara ayak uydurabilmeleri ve Cizre’deki girişimcilerin hak ettiği konuma gelebilmeleri için çalışmalarımıza aralıksız devam ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Eğitimlerimize  ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum diyerek, Bu amaçla Uzman çalışanlarımızın iş dünyamızı rekabette ön sıralara taşıyacak donanıma sahip olmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Başkan Sefinç konuşmasının devamında;  “Bilindiği üzere 40 milyona yakın internet kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de elektronik ticaret hacminin de 2008 yılından itibaren yıllık ortalama yüzde 30`luk bir büyüme kaydetmiştir. Türkiye`de elektronik ticaret hacminin   15 milyar TL`yi aştığı ifade edilmektedir. Ancak bu rakam toplam perakende satışlarının hala yüzde 2` sinin bile altındadır.Bu durum elektronik ticaret alanındaki potansiyeli ortaya koymaktadır.

Ülkemizde ve dünyada Bu denli büyük bir ivme yakalayan E-Ticaret kurallarını iyi uygulayan girişimcilere zenginliğin ve refahın kapısını açacağına dair inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Şehrimizde E-Ticaret,E-İhracat ve Dijital dönüşüm eğitiminin verilmesinde özellikle Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Sayın Fikret Kileci şahsında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor, Katılımlarınız için hepinizi Şahsım ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu adına  saygı ile selamlıyorum”. İfadelerini kullandı.