ŞIRNAK’TA DÜZENLENEN EKONOMİ İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDIK

ŞIRNAK’TA DÜZENLENEN EKONOMİ İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDIK

Şırnak Valisi Sn. Mehmet Aktas Başkanlığında ve Odalarımız Öncülüğünde Şehri Nuh Otel`in Konferans Salonunda düzenlenen Toplantıya; Şırnak Valisi Sn. Mehmet Aktaş, Şırnak Belediye Başkanı Sn. Turan Bedirhanoğlu, Şırnak Üniversitesi Rektörü Sn. Mehmet Emin Erkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Cemal İşlek, Meclis üyelerimiz, Şırnak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Geliş, STK temsilcileri, Bölge İş Adamları, Banka Müdürleri ve Kurum Amirleri katıldı.

   Bölge sorunlarının ele alındığı geniş kapsamlı, istişare toplantısında, TSO heyetimiz Şırnak Valimiz Sn. Mehmet Aktaş’a katkılarından ötürü teşekkür ederek, aşağıda belirtilen konuları gündeme getirdi.

 Heyetimizin toplantıda başlıca dile getirdiği konular şöyle;

1.Bölgemizde yapılacak yatırımların önündeki bürokratik engellerin esnetilmesi

 2.6.teşvik bölgesi kapsamındaki Şırnak ve Hakkâri illerine dış yatırım çekilebilmesi için özel bir statünün sağlanması İçin valilik İle birlikte girişimlerde bulunulması

 3.Bölgedeki Elektrik sorunlarının ivedilikle çözülmesi

 4.Habur gümrüğünde giriş çıkış yapacak tüccarlara geçiş izinin sağlanması

 5.Yasak döneminden dolayı firma ve küçük esnaf SGK ve Vergi borçların silinmesi yönünde detaylı bir rapor hazırlanarak hükümet nezdinde girişimlerde bulunulması

 6.Bölgemizde iç hasar ödemelerini almayan 400 dosyanın durumlarının bir çözüme kavuşturulması

 Toplantının akabinde, Cizre TSO heyetimiz,  Şırnak Kosgeb il müdürlüğüne, Şırnak İş-Kur il müdürlüğüne ve Şırnak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliğine ziyarette bulundular.