TÜRKONFED VE TÜSİAD YATIRIMCI DANIŞMA KONSEYİ YENİDEN CİZRE’DE

TÜRKONFED VE TÜSİAD YATIRIMCI DANIŞMA KONSEYİ YENİDEN CİZRE’DE

Başkan Çağlı, bölgede iş ve yatırım yapılabilir bir huzur ortamının sağlanmasına temel oluşturan çözüm sürecine inanıyor ve bu konuda güçlü bir desteğin oluştuğunu gözlemliyoruz. Bugün artık zaman kaynaklarımızı enerjimizi, daha yoğun olarak Cizre’nin kalkınmasına odaklama zamanıdır. Çağlı, bölgenin kalkınması ise ancak huzur ve istikrar ortamının devamlılığının sağlanması ile mümkün olacaktır. Bunun için artık her kesimin ciddi anlamda taşın altına elini koymasının zamanıdır. dedi.

Başkan Çağlı, TÜRKONFED ve TÜSİAD’ın ortak girişimi olan Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) kapsamında,  Cizre TSO konferans salonunda 31 Ocak 2014 Cuma günü, girişimci ve yatırımcı iş adamları ile bir araya gelinecektir. Toplantıya TÜRKONFED ve TÜSİAD üyelerinden oluşan delegasyon üyeleri ve Cizreli İş Adamı Tarkan Kadooğlu’da katılacaktır.

Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi(BORGİP) kapsamında başlatılan projenin detayları ciddi girişimcilere anlatılarak, Konfeksiyon ve Konfeksiyon Yan Sanayi, Tarım ve Gıda Sanayi ve Hayvancılık ile İnşaat Malzemeleri sektörlerinin yer aldığını belirten Çağlı, pilot bölgelerarasında Cizre’nin de yer aldığını ve bu sektörlerde faaliyet gösteren ciddi yatırımcıları bu toplantıya beklediklerini dile getirdi.

Toplantı amacının, bölgemizdeki iş insanları ile bir araya gelerek yatırımcı potansiyelini öğrenmek ve her türlü iş birliği arayan veya bölgeye yatırım yapmayı düşünen iş adamlarının başvurularını alarak, BORGİP projesi ile somutlaştırmak olduğunu söyledi.