DUBAİ GUL FOOD 2022 ULUSLAR ARASI GIDA FUARI VE İŞ ORGANİZASYONU İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİK

DUBAİ GUL FOOD 2022 ULUSLAR ARASI GIDA FUARI VE İŞ ORGANİZASYONU İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİK

2021 yılı Aralık ayında odamıza KOSGEB tarafından gönderilen yazı ile Dubai’de her yıl düzenlenen Uluslararası Gul Food Gıda Fuarına gezi ve iş organizasyonu düzenleneceği bildirilmiş olup, bu kapsamda fuara katılmak isteyen firmaların KOSGEB yurtdışı iş gezisi desteğinden yararlanabileceği iletilmiştir.

 

Bunun üzerine üyelerimizin talepleri doğrultusunda, ilgili fuar ile alakalı olarak gerekli duyuruları Aralık 2021 ayında yapmamız üzerine Uluslararası Gul Food Gıda Fuarına katıma isteğinde bulunan 21 firmamız kayıt oluşturarak odamız öncülüğünde 12-18 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen fuara katılım sağlamışlardır.

Meclis Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım başkanlığında Dubai iş organizasyonuna katılım sağlayan firmalarımız burada yabancı firmalar ile görüşme fırsatı yakalamış olup, kendi sektörlerinde faaliyet yürüten firmalar ile ikili iş görüşmesi yapmışlardır.

 

Dubai fuarı ile ilgili açıklama yapan Meclis Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım, Odamız üyesi firmalarımızın uzak pazarlarda yer alamalarını diliyoruz, bu düzenlediğimiz ikinci uluslar arası iş gezimiz oldu. 2 yıldır yaşanan pandemi sürecinden dolayı yurt dışı iş gezisi düzenleyemedik. İnşallah önümüzdeki süreçte de üyelerimizin farklı ülkelerde dünya pazarında yer alabilmesi adına bu tür etkinlikler düzenleyeceğiz ifadelerini kullandı.

 

Başkan Yıldırım, Dubai’ye yaptığımız iş organizasyonunda dünyada söz sahibi gıda firmalarının ürünlerini inceleme gıda sektörü ile ilgili yeni trendleri yerinde inceleme fırsatı bulduklarını söyleyerek; “Malumlarınız olacağı üzere üyelerimizin çoğu bir şekilde dış ticaret ile ilgili durumdalar bu tür organizasyonlarla vizyonlarına katkı sunmayı amaçlamaktayız.” dedi.