Politikalar

 KALİTE POLİTİKASI

KANUNUMUZ VE İLGİLİ MEVZUAT İLE ODAMIZA VERİLMİŞ OLAN GÖREV VE SORUMLULUKLAR ÇERÇEVESİNDE ÜYELERİMİZİN MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTARAK ODAMIZIN ÇAĞDAŞ ODACILIK STANDARTLARINA ULAŞMASINI SAĞLAMAK.

TOBB AKREDİTASYON STANDARDI İLE KALİTE VE ŞİKAYET YÖNETİM SİSTEMLERİNİ ŞARTLARINI ENTEGRE UYGULAYAN, KURUMSAL YAPISINI, PERSONELİNİ VE ÜYELERİNİ SÜREKLİ GELİŞTİREN BİR ODA OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.

   MALİ POLİTİKA

BÜTÇE VE MUHASEBE İŞLEMLERİMİZİ, YASA, YÖNETMELİKLER, RİSK YÖNETİMİ VE MUHASEBE İLKE VE KURALLARINA UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRECEK.

ÜYEMİZDEN ALDIĞIMIZ GELİRLERİ, KURULUŞ AMAÇ VE GİDERLERİ İLE ÜYELERİNİN GELİŞİMİ VE KATMA DEĞER KAZANMASI, SÜREKLİ İYİLEŞTİRMESİ İÇİN KULLANACAKTIR.

 

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

CİZRE TİCARET VE SANAYİ ODASI HER BİR ÇALIŞANINI AYRI BİR BİREY VE DEĞER OLARAK DEĞERLENDİRİR.

 1. ÇALIŞANLARINI EŞİT VE ADİL BİR YAKLAŞIMLA, LİYAKAT ESASLARINA UYGUN OLARAK BELİRLEYEN,
 2. ÇALIŞANLARIN KATILIMINI SAĞLAYAN, ŞEFFAF VE AÇIK BİR YÖNETİM ANLAYIŞINA SAHİP,
 3. İNSAN KAYNAKLARINI MESLEKİ VE KİŞİSEL GELİŞİM ODAKLI SÜREKLİ GELİŞTİREN,
 1. ÜSTÜN PERFORMANSI ÖDÜLLENDİREN, FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATAN VE İŞ ODAKLI DEĞERLENDİREN,
 2. HER TÜRLÜ AYRICALIKTAN UZAK, PERSONELİ İLE KİŞİSEL, KURUMSAL VE SOSYAL SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİREN BİR ODA OLMAK TEMEL POLİTİKAMIZDIR.

 

HABERLEŞME POLİTİKASI

TİCARET VE SANAYİDE YAŞANAN GELİŞMELERİN PAYDAŞLARINA EN HIZLI VE DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA EN SON BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİ ARAÇLARINI KULLANARAK GÜNCEL VERİLERİN PAYLAŞIMINI SAĞLAYAN BİR KURUM OLMAK. BU NEDENE ÜYELERİNİN HER TÜRLÜ İLETİŞİM TERCİHLERİNİ ALAN, BUNU GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA UYGUN, YAZILI, SÖZLÜ, GÖRSEL VE SOSYAL HABERLEŞME VE İLETİŞİM YÖNTEMLERİ İLE KARŞILAYAN BİR ODA OLMAKTIR.

BİLGİ İŞLEM POLİTİKASI

GÜÇLÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİNİ KURUMUN STRATEJİLERİNE VE HEDEFLERİNE HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YÖNETEN, ÜYELERİNE ULAŞTIRARAK MEMNUNİYETİNİ SAĞLAYAN, BİLGİ GÜVENLİĞİ BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇALIŞTIRAN VE SÜREKLİ İYİLEŞTİREN BİR ODA OLMAK BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ POLİTİKASI OLARAK BENİMSEMİŞTİR.

 • BU DOĞRULTUDA POLİTİKAMIZIN ESASLARI;
 • ODACILIK İŞLEMLERİNDE SEKTÖREL GELİŞMELERİ VE TEKNOLOJİK YENİLİKLERİ TAKİP EDEN,
 • BU TEKNOLOJİYİ İLK UYGULAYAN VE ÜYELERİNE ÖRNEK OLAN,
 • HER TÜRLÜ RİSKLERİ BELİRLEYEN VE ÖNLEYEN,
 • ALTYAPISINI SÜREKLİ GELİŞTİREN VE BİLGİ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN BİR ODA OLMAK.

 

ÜYE İLİŞKİLERİ VE ŞİKÂYETLERİ ELE ALMA POLİTİKAMIZ

ODAMIZ   TÜM İŞ VE İŞLEMLERDE ÜYELERİ İLE VAR OLDUĞUNUN FARKINDADIR. ÜYE OLMADAN  ODA  OLMAZ YAKLAŞIMI  İÇERİSİNDE;  ÜYELERİMİZİN  ÖNERİ,  TALEP VE ŞİKÂYETLERİNİ  ÇÖZÜM  ODAKLI,  CEVAP  VE  HESAP  VERİLEBİLİRLİK,  ŞEFFAFLIK  VE OBJEKTİFLİK İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA, EN KISA ZAMANDA VE ÜYE ODAKLI BİR SİSTEMLE YÖNETECEĞİZ.

BU AMAÇLA;

 • ODANIN SÜREKLİ GELİŞİMİ İÇİN, ÜYE ÖNERİ, ŞİKAYET VE BEKLENTİLERİNİ DİKKATE ALAN VE ÇÖZÜME KAVUŞTURAN BİR SİSTEM KURACAK,
 • ÜYELERİMİZE EĞİTİMLERDE DAHİL VE İŞ GELİŞTİRME AMAÇLI ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEK,
 • ÜYELERİMİZİN İŞYERLERİNDE KURUMSALLIĞIN VE SÜREKLİLİĞİN SAĞLANMASI AMAÇLI LOBİ FAALİYETLERİNDE BULUNACAK,
 • ŞİKÂYET EDİLEN KONUNUN ÇÖZÜMÜNDE HERHANGİ BİR ÜCRET TALEP ETMEDEN ÇÖZECEK,
 • ÜYELERİMİZE VE NUSAYBİN İLÇEMİZE KATMA DEĞER SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ HER TÜRLÜ DANIŞMANLIK VE TEKNİK HİZMETİ SUNACAĞIZ.