DİKA-TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ: UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ HK.

DİKA-TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ: UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ HK.

 

Yeni bir iş kurmak isteyen, 15-29 yaş arası işsiz veya üniversite öğrencisi gençlere yönelik hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programları imalat ve hizmet sektörüne yönelik iki ayrı formatta olup, dijitalleşmenin yeni pazarlara ve farklı müşteri segmentlerine erişmede çok önemli olduğu günümüzde e-ticaret ve sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimleri ile zenginleştirilmiştir.

 

KOSGEB iş birliğiyle hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri iki aşamadan oluşmakta, ilk aşaması KOSGEB sertifikalı eğitimciler tarafından KOSGEB eğitimi ile uyumlu olarak verilmekte, ek eğitim modülleriyle desteklenmektedir.

 

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin tüm eğitim faaliyetlerinde desteklendiği projede, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde %25 kadın kotası uygulanacaktır.

 

Şırnak Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, ve Siirt Üniversitesi iş birliği çerçevesinde üniversite yerleşkelerinde verilecek eğitimler yeni bir iş kurmak isteyen gençlere önemli bir destek olacaktır.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ilki İmalat Değer Zinciri ile Girişimcilik Eğitimi başvuruları proje internet sitesi www.gencistihdam.org dan 20 Şubat 2021 tarihine kadar online yapılacaktır.