DİYARBAKIR GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ PROJESİ  HK.

DİYARBAKIR GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ PROJESİ HK.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile kurduğu “Diyarbakır Girişimci Destek Merkezi” faaliyetlerine başladı.

Merkez bünyesinde yeni girişimcilerin yararlanabileceği 2 adet kuluçka merkezi (toplam 36 kişilik), 7/24 etkinlik alanı, 3D yazıcı ve tarayıcıların bulunduğu proje ofisi bulunmaktadır.

Merkez bünyesinde yeni girişimciler 6 ay süre ile ücretsiz bir şekilde etkinlik alanları, bilgisayar, 3D yazıcı ve tarayıcılar, yazılım programları, internet vb. desteklerden yararlanarak iş fikirlerini geliştirebileceklerdir.

Kuluçka merkezlerinden yararlanan yeni girişimcilere 3 ay süre ile mentörlük ve teknik danışmanlık desteği sunulacaktır. Girişimciler iş fikirlerini mentörler ile birlikte olgunlaştıracak, iş kuracakları alanda teknik danışmanlık desteği alacalardır.

Proje kapsamında ayrıca mentör yetiştirme programı da uygulanacaktır. 80 akademisyen, girişimci, KOBİ’lere yönelik hizmet sunan kurumlarda çalışan uzmanlar mentörlük programından yararlanabileceklerdir. Programı tamamlayan mentörlerin ulusal ve uluslararası mentör ağlarına katılımı ayrıca desteklenecek ve merkez bünyesinde de bir mentör havuzu oluşturulacaktır.

Girişimci ve mentör yetiştirme programları tüm bölge illerine açıktır. Programlar online ve yüzyüze uygulanacaktır.

Tüm sektörlerden girişimci adayları ve mentör adaylarının desteklenmesi hedeflenmektedir.

Özellikle kültür endüstrileri ve bilişim sektöründen gelen talepler için özel çalışma yapılacaktır.

Girişimci adayları bit.ly/DGDM-girisimci, mentör adayları başvuru linklerinden başvurularını yapabilecekler.

İlgili üyelerimize duyurulur.