15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDIK

15 Temmuz darbe girişiminin 4`üncü yıl dönümünde Cizre`de çeşitli programlar düzenlendi. Cizre Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen programa Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sn. Davut Sinanoğlu, Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız Sn. Cemal İşlek ve TSO Meclis üyelerimiz, kurum amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur`an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunması ile başlayan programda konuşan Başkan yardımcımız Sn. Cemal İşlek,
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini kınıyoruz diyerek, “bu hain darbe girişiminin bir çok amacı vardı, amaçlardan bir tanesi kardeşliğimizi bozmak, vatanımıza yeni bir gömlek biçmek ülkemizi ameliyat masasına almak ve yeniden dizayn etmekti.
Ancak bu ülkenin evlatları önlerine destansı bir set çekerek buna fırsat vermemiştir. Cizremizde o hain gecede sokaklara inerek Cizre’deki Emniyetin 105. Noktasından Çakırsöğüt ve Akçay tugaylarından çıkan komando birliklerinin önlerine bir set çekmiş, havaalanına ulaşmalarına engel olmuştur.
Cizremiz, demokrasi ve milli iradeden yana tavrını net ortaya koymuştur. Bu düşünceler ile 15 temmuz ve tüm şehitlerimizi rahmet ve dua ile yad ediyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz.” İfadelerini kullandı.
Program günün anlam ve önemini belirten şiirler okunup, darbe girişimi gecesi ve milletin darbecilere karşı koyduğu anlar sinevizyon gösterimiyle devam ederek gece geç saatlere kadar devam etti.