BAKAN PAKDEMİRLİ’YE BÖLGEMİZİN SORUNLARINI AKTARDIK

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 Oda-Borsa Başkanı ve 61 Sektör Meclis Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen istişare toplantısına video konferans ile katıldı.
Toplantıda konuşan Başkan Sevinç Şırnak’ta Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme Kurumu’nun il koordinatörlüğünün kurulması, Şınak’ın IPARD desteklerinden Faydalanması ve bölgemizdeki işsizlik oranlarını Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye iletti.
Başkan Sevinç; Şırnak il ve ilçelerinde proje kültürünün geliştiği ve Türkiye ihracat sıralamasında 2019 TÜİK verilerinde 81 il içerisinde 25.sırada yer alan ilimizde söz konusu IPARD desteklerinden etkin yararlanılması için Şırnak’ta Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme Kurumu’nun il koordinatörlüğünün kurulması hususunu vurgulayarak;
İlimiz özelinde bölgede gelecekte ortaya çıkacak üretim kapasitesinin yanı sıra iç ve dış pazarlara sunacağı tarımsal hammaddeler ve yarı mamul-mamul maddeler ile birlikte tarımsal üretimde kullanılacak olan her türlü tarımsal üretim girdisi-gübre, tohum, ilaç, yem, ekipman imalathane vb. ile ihtiyaç duyacağı yetişmiş işgücü ve kalifiye elemanlarıyla sadece Türkiye pazarlarına değil tüm dünyaya açılacak bir pencere olacağını dile getirip bu hususta Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’den destek talebinde bulundu.