HABUR SINIR KAPISINDAN CİZRE’YE KOŞAN SPORCU RAMAZAN DEĞER’İ KARŞILADIK

Cizre’nin Vilayet olmasına dikkat çekmek amacı ile Habur Sınır Kapısından Cizre’ye kadar 50 kilometrelik yolu koşarak gelen Cizreli sporcu Ramazan Değer’i varış noktası olarak belirlenen Hz. Huh Camisinde karşıladık.
Geçtiğimiz yıllarda bir seferinde İstanbul’dan Cizre’ye bir seferinde de Kapı Kule Sınır kapısından Habur Sınır Kapısına kadar bisikleti ile gelen Sporcu Ramazan Değer bu sefer Habur Sınır Kapısından Cizre’ye kadar koşarak geldi.
Sporcu Değer’i Cizre’de TSO üyelerimiz, STK temsilcileri, Muhtarlar, Cizre Spor Taraftarları ve vatandaşlar karşıladı. Burada kısa bir açıklama yapan Değer, Cizre’nin Vilayet olmasına ve Cizre Şehir Hastanesinin yapılmasına dikkat çekmek amacı ile bu koşuyu yaptığını söyleyerek, destekçilerine teşekkür etti.
TSO üyemiz Sn. Halit Ürük’te Sporcumuz Sn. Ramazan Değer’in daha önce Cizre’nin tanıtımı için yaptığı ve bu seferde İl olması için Habur’dan Cizre’ye kadar 50 derecelik sıcaklıkta yaptığı koşuyu anlamlı bulduklarını dile getirerek, kendisinde Cizre TSO ve Cizre halkı adına teşekkür etti.
Akabinde Cizre Ticaret ve Sanayi Odamız adına Sn. Halit Ürük ve Sn. Serdar Şık tarafından Kupa ve madalya takdim edildi. Halit Ürük ayrıca Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç ve Cizre Spor Başkanı Sn. Maruf Sevinç adına Ramazan Değer’e kupa ve Plaket takdim etti.