TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDIK

TOBB Türkiye Ekonomi Şurası, Birlik Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ev sahipliğinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Sevinç, bölgemizin sorun ve taleplerini dile getirerek, özellikle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Nisan 2016 İstanbul’da kentsel dönüşüm akıllı şehirler kurultayında ve 24 Mayıs 2017 tarihinde TOBB 73. Genel Kurulunda Cizre’yi il yapıyoruz sözlerini hatırlatarak Cizre halkının Sn. Cumhurbaşkanımızdan müjde beklediğini dile getirdi.
Başkan Sevinç, SGK’nin 6 puanlık işveren sigorta teşvik priminin devam etmesi, Cizre-Silopi arası 29. km’lik karayolunun onarılması, enerji alanında yaşanan sıkıntılar özellikle şehrimizde mevsim normalinin üzerinde seyreden sıcaklıklar göz önüne alınarak, yaz aylarında özel bir indirimin uygulanması, Habur sınır Kapısı ve Irak İbrahim Halil sınır kapısında yapılan günü birlik giriş çıkışlarda A2 ve B2 uluslar arası yolcu taşımacılığı yapan firmaların yaşadığı sorunların Gümrük bölge müdürleri nezaretinde çözüme kavuşturulması gibi bölgenin birçok sorununu dile getirdi.