TSO ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ HEYET CUMHURBAŞKANIMIZ İLE GÖRÜŞTÜ

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden yönetim kurulu başkanımız Sn. Salih Sevinç, beraberindeki TSO heyeti, STK temsilcileri ve Muhtarlar ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, Cizre’de yapılması planlanan, yatırım programına alınan 500 yataklı Cizre Devlet Hastanesinin, yetkililerce Şırnak’a bağlı ikizce köyüne taşınmaması hususunda Cizre halkının haklı taleplerini iletti.

 

Cumhurbaşkanımız ile yapılan görüşmede, 2019 yılı yatırım programına alınarak resmi gazetede yayımlanmış olan 500 yataklı Cizre Devlet Hastanesinin Cizre’den alınıp İkizce’ye taşınmasıyla ilgili, beraberindeki heyet adına konuşan Başkan Sevinç;

Sevinç, bazı Siyasi girişimler ile devlet yetkilileri ve ilgili bakanlıkların bu yönde yanlış bilgilendirilerek hastanenin İkizce’ye taşınması kararının uygulanması halinde, İkizce’de yapılacak Bölge Hastanesinin açılmasıyla birlikte İlçelerde kurulu olan küçük ölçekteki hastanelerin de işlevsiz kalacağının, bu durunun olması halinde merkez ve tüm ilçelerimizde yaşayan halkımızın en ufak bir rahatsızlıkta onlarca kilometre gidip gelmek zorunda kalacaklarını ve telafisi mümkün olmayan mağduriyetlere yol açacağını ileterek, Sn. Cumhurbaşkanımızdan hastane konusunda verilen bu kararın Cizre lehine düzeltilmesi talep ettiler.