VALİ PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA PANDEMİ TOPLANTISI YAPILDI

Şırnak Valisi Sn. Ali Hamza Pehlivan başkanlığında Pandemi Toplantısı Cizre Kaymakamlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Cizre Kaymakamı Sn. Davut Sinanoğlu, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç, ve Kurum amirleri katıldı.
Toplantıda Koronavirüs ile mücadele konusunda sürecin başından bu yana yapılan çalışmalar değerlendirdirildi.
Özellikle Cizre’de bir ay önce artış göstermeye başlayan vaka sayısı, ve ilave tedbirler ve vatandaşlarımızın özellikle maske kullanımı konusunda giderek daha dikkatli davranması neticesinde iki haftadır yeniden düşüşe geçtiği belirtilerek vatandaşın tedbiri bırakmaması görüşüldü.
Akabinde Esnaf Ziyareti yapılıp Cizre Devlet Hastanesi Başhekimliğinde bir toplantı yapıldı.
Toplantı sonrası açıllamalarda bulunan Vali Pehlivan;
“Koronavirüs ile mücadele sürecinde Sağlık Çalışanlarımız görevlerini özveriyle yerine getirmeye devam ediyor. Bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
Onların en ön saflardaki üstün gayreti ile iyileştirilen ve taburcu edilen hasta sayımız her geçen gün artıyor ve Cizre İlçemizdeki vaka sayısındaki düşüş devam ediyor.
Maske,mesafe ve temizlik başta olmak üzere alınan bütün tedbir kurallarına uyarsak sağlık çalışanlarımıza da en büyük desteği vermiş oluruz ve inşallah vaka sayısını hep birlikte sıfırlarız.” İfadelerini kullandı.