15 TEMMUZ ANMA PROGRAMINA KATILDIK

15 TEMMUZ ANMA PROGRAMINA KATILDIK

Cizre Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen programa Cizre Kaymakamı Sn. Faik Arıcan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç,  STK Temsilcileri, Kurum Amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlen programda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlara Allah`tan rahmet dileyerek;  “Yüce Milletimiz tarihte olduğu gibi 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyetinin düşmanlarına unutmayacakları bir ders vermiştir. Demokrasi nöbetimiz kutlu ve şanlı olsun.

Bugün hain kalkışmanın yıl dönümünde Astsubay Ömer Halis Demir gibi kahramanlarımızı anıyor ve demokrasi vazifemizi yerine getiriyoruz. 15 Temmuz`da Türkiye Cumhuriyetine kast edenlerin hain planına canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmetle ve dualarla anıyoruz.

Bu kahramanlık destanına ismini yazdıran şehirlerden bir tanesi şüphesiz kadim şehrimiz Cizre`dir. Belki olayın seyrini değiştiren kahraman Cizre halkı olmuştur. Çünkü Akçay ve Şırnak Çakırsöğüt komando birliklerini havalimanına varmadan önüne set çeker gibi durduran kahraman Cizre halkı olmuştur.

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler şunu unutmasın, bu millet ihanet içinde bulunan alçaklara her zaman gerekli dersi vermiştir verecektir.” Dedi.