23 ŞUBAT – 8 MART TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN 26. VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ŞIRNAK DEFTERDARLIĞI TARAFINDAN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.

23 ŞUBAT – 8 MART TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN 26. VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ŞIRNAK DEFTERDARLIĞI TARAFINDAN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman ÇAĞLI ödül töreninde yaptığı konuşmada, Bilindiği üzere Ülkemizin ve özellikle bölgemizin en büyük sorunu olan işsizlik ve yoksullukla mücadelenin yolu insanlara iş yaratmaktan geçer.

Toplumsal refahın artırılması amacıyla, adalet, tarafsızlık ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda; verginin önemini tüm kesimlere benimseterek ve kayıtlı ekonomiyi teşvik etmek amacını taşıyan vergi sistemi ile,Devletin kamusal hizmetini etkin bir şekilde icra edebilmesinin en önemli kaynağı durumundadır.

Bu yüzden toplumdaki tüm bireylerde vergi bilincinin yerleşmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin  üzerindeki istihdam vergilerinin yüksek oluşu sebebiyle ortaya çıkan kayıt dışı istihdam ve beraberinde getirdiği haksız rekabeti önlemek için yeni geliştirilecek esnek politikalara ihtiyaç duyulmaktadır.

 Vergi ödemenin  gönüllülük esasına göre yapılabilmesinin temel koşulları,Vergide adaletin sağlanması, tahsil edilen vergilerin kamunun yararına harcandığına vatandaşın inanması ve  vergi yükünün taşınabilir boyutlarda olması da büyük bir önem arz etmektedir.

Sözlerime son verirken ülkemizin ve ilimizin teminatı olan siz değerli                           iş adamlarımıza teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Bu vesileyle başta sayın Valimize, sayın Defterdarımıza ve bu etkinlikte emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür eder,saygılar sunuyorum. Dedi.

Daha sonra gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında Şırnak’ta ilk üçe giren Kurumlar Vergisi Mükellefleri Yüksel Dış Ticaret Ltd.Şti adına Yüksel Bilen ve  Karçağ Nakliyat İnşaat Dış Ticaret Ltd.Şti adına  İsmail Çağlı’nın  ödül ve plaketleri verildi.