4 YILLIK CİZRE SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İLE İLGİLİ YER SEÇİMİ DURUMU ELE ALINDI

4 YILLIK CİZRE SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İLE İLGİLİ YER SEÇİMİ DURUMU ELE ALINDI

CTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı ve yönetim kurulu üyeleri, Damasec üyesi Henrik Faerch ve Türkiye Temsilcisi Mehmet Ali Akyol, Stormg Şirketi Genel koordinatörü Gareth Hawkins, Nihat Özpınar, Cizre Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Görevlisi Vedat Sönmez ve Musa Acar, ilk olarak Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı’nın ev sahipliğinde Kar- Çağ Plaza’da düzenlenen yemek davetine katıldı. 

Heyetin yanı sıra Cizre’de bulunan birçok iş adamı ve esnafın da tamamının katıldığı yemekte, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ile başlatılan ve Şırnak Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan 4 yıllık Cizre Sağlık Bilimleri Fakültesi ile ilgili yer seçimi durumu ele alındı.

CTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, Fakülte girişiminin duyurulduğu andan bugüne kadar halkın büyük bir beklenti içerisinde işin takipçisi olmamız konusunda ısrarcı olduklarını söyledi. Bizler, Cizre’nin gelişen bu süreçte, bir üniversite şehri olması yönünde çok önemli gayretler içerisindeyiz. Fakülte kampüsünün Cizre’ye kurulması için başta Şırnak Valimiz Sayın Hasan İpek olmak üzere, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Akmaz’ın bu girişimlerimizle yakından ilgilenerek desteklerini esirgememişlerdir. dedi.

Cizre’nin yeni bir eğitim yuvasına kavuşması için herkesin samimiyetle çaba gösterdiğine inandığını kaydeden Başkan Süleyman Çağlı, bir güç birliği oluştuğunu görmenin kendilerine güven verdiğini söyledi.

Yemek sonrası, konuyla ilgili kampusun kurulacağı alana doğru hareket edildi. E 90 Karayolu üzerinde bulunan Saklan mevkiinde, Suriye sınırına yakın mayınlı arazilerin temizlenerek kurulması planlanan alanda incelemelerde bulunan CTSO Üyeleri ve Danimarkalı mayın temizleme şirketi yetkilileri, yerin uygunluğu konusunda görüş bildirdi.

CTSO ve beraberindeki heyet bu saha ziyaretinin ardından, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası’na geçerek bir süre görüştü. Danimarkalı Heyet, üniversite çalışmasıyla ilgili yapılacak olan arazi temizleme çalışmaları ile ilgili kısa bir sunum yaparak bilgi verdi.

CTSO Başkanı Süleyman Çağlı, başlatılan girişimler neticesinde çalışma azimlerinin daha da arttığını belirterek, kampus alanının biran önce belirlenerek, gerekli girişimlere vakit geçirmeden başlanılmasını vurguladı.

Günün anısına, Şirket yetkilileri Danimarkalı Gareth Hawkins ve Henrik Faerch ve beraberindekilere Cizre’yi tanıtan kitap ve plaketi Süleyman Çağlı verdi.