BAKAN ALBAYRAK’IN KATILIMI İLE DÜZENLENEN ŞIRNAK İŞ DÜNYASI BULUŞMASINA KATILDIK

BAKAN ALBAYRAK’IN KATILIMI İLE DÜZENLENEN ŞIRNAK İŞ DÜNYASI BULUŞMASINA KATILDIK

Toplantıda Kamu bankalarında 1 Ocak itibari ile sıfır konutta faiz oranının 0,79`a indirileceği müjdesini veren Bakan Albayrak, `değişim başlıyor` adı altında bir süreci başlattıklarını söyleyerek, ekonomik alandaki gelişmelerden söz etti.

Konuşmanın sonunda söz alan Başkan Sevinç, bölge iş insanın sorunlarını ve beklentilerini bakan Albayrak’a ileterek, SGK borçları, ilimizin işsizlik rakamları, KDV iadeleri ve ilimizin 7. teşvik bölgesine alınması konularını bildirerek, bölgemizin sorunlarını içeren kapsamlı bir rapor elden teslim etti.

 

Akabinde Ziraat Bankası Genel Müdürü, Vakıf Bank ve Halk Bankası bölge müdürleri ile Gelir İdaresi Başkanının katılımı ile toplantı düzenlendi.

Toplantıda Kamu bankaları temsilcilerine bölge insanının özellikle kredi konularında bankalarda yaşadıkları sorunları ileten Başkan Sevinç, Ekspertiz mağduriyetleri, taşınmaz teminatlarının düşük gösterilmesi ve Cizre merkezde çoğu mahallenin riskli alan gösterilip konut kredisinden muaf tutulmasının halkı mağdur ettiğini dile getirerek durumun düzeltilmesi hususunda gerekli adımların atılmasını talep etti.

 

Başkan Sevinç Gelir İdaresi Başkanı Sn. Bekir Bayrakdar’a da Cizre vergi dairesinde yaşanılan KDV iadesi yapmakla görevli tarama kontrol bölümünün iş ve işlemlerinin personel yetersizliği nedeni ile aksadığını ve bu nedenle mağduriyetlerin yaşandığını bildirip, Cizre vergi dairesi müdürlüğüne personel atamasını talep etti.