BAŞKAN SEVİNÇ BERABERİNDEKİ HEYET İLE ÇEK TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN SEVİNÇ BERABERİNDEKİ HEYET İLE ÇEK TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ

Odamız tarafından Yurt Dışına düzenlenen Fuar ve iş Gezisi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Sevinç, beraberindeki Lojistik Sektöründe faaliyet gösteren heyet ile birlikte Çek Cumhuriyeti Ticaret Odası Direktörü Jiri Hansl ve Prag Büyük Elçiliği Ticaret Müşaviri Berat Demirci ile bir araya geldi.

 

 

Yapılan ziyarette Cizre’den 40 firma ile katılım sağlayan başkan Sevinç, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti arasındaki karşılıklı ticareti, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve arttırmak için gerekli olan altyapı ile  stratejiler oluşturmak ve üyelerimize yeni Pazar kapılarının açılması hususunda karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

 

Heyetimiz Çek Ticaret odası Direktörü Jiri Hansl’tan Çek’ya daki yatırım fırsatları hakkında bilgi alarak karşılıklı ticari adımların atılması hususunda değerlendirmelerde bulundular.

 

Başkan Sevinç gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı, Jiri Hansl ve Ticaret Müşavirimiz Berat Demirci hanımefendiye teşekkür ederek, ziyaret anısına Cizre’mizin sembolleri olan bir takım hediye takdiminde bulundular.