BAŞKANIMIZ 6 AYLIK CTSO FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKANIMIZ 6 AYLIK CTSO FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası’nın 6 aylık çalışmalarını değerlendiren başkan Süleyman Çağlı, göreve gelmeden Cizre TSO için çözüm ve yol haritası çizdiklerini kaydetti. Görevi 6 ay önce devir aldıklarını hatırlatan başkan Çağlı, “Göreve geldiğimizde ana başlıklarda belirlediğimiz sorunların çözümü için yol haritası çizdik. Bunlar Cizre İsmail Ebul-İz Organize Sanayi Sitesine daha fazla yatırımcı çekebilmek ve istihdam alanları oluşturmak. Habur Gümrük Kapısının daha fazla iyileştirilerek ihracat potansiyeli sıralamasında ilk 10’a girmek, Şerafettin Elçi Hava Limanı’na yeni illere seferlerin başlatılması ve her gün yapılması, Şırnak Üniversitene Bağlı Cizre Sağlık Bilimleri Fakültesi Kampüsü’nün kurulması, eğitim yardımları başta olmak üzere, sağlık alanında ambulans gibi projelerle destek vermek,  çeşitli kurslarla bölgedeki nitelikli iş gücünün arttırılmasına yönelik çalışmaların oluşturulmasıydı. Biz Cizre’ye bunları ve daha fazlasını yapmak istiyoruz diyerek yola çıktık” dedi.

Bölgedeki ihracatın önünün açılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sorunları anlattıklarını ve söz aldıklarını ve en son gündeme gelen 3. Köprü ve 2. Habur Kapısının olumlu sonuçlar verdiğini belirten Çağlı, bölgede yıllarca atıl durumda olan hurda araç mağdurlarının af kapsamına alınması için Gelir İdaresi Başkanlığı’na girişimlerde bulunulmuştur. İlçemizde İŞKUR hizmet merkezinin faaliyete geçmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. diye konuştu. Bunun yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile yoğun görüşmeler ve iş birliği yapma projelerimiz devam etmektedir.

 UYGULANACAK PROJEYE KARAR VERİLİYOR

Cizre’de bir ilk olacak Sağlık Bilimleri Kampusu için yer belirleme safhasına gelindiğini kaydeden CizreTSO Başkanı Süleyman Çağlı, “Bu proje’nin hayata geçirilmesi için Sayın Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Akmaz’ dan destek sözü aldıklarını belirtti. Yeni hizmet binası için projeler ve yer üzerinde çalışma yapılıyor. Bununla ilgili nihai karar verildiği zaman ve tamam denildikten sonra işe başlıyoruz. Cizre Ticaret ve Sanayi Odamızın hizmet binası yanında kompleks bir hizmet veren bir proje olacak. Bizim görevlerimizden biri de üyelerimiz için hizmette kaliteyi artırmak. 6 ay önce vermiş olduğumuz sözleri kısa sürede yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu işlere olan hevesimiz bizi başarılı kılıyor” açıklamasında bulundu.