BAŞKANIMIZ ANADOLUJET ŞIRNAK – ANKARA SEFERLERİ BAŞLAMA PROGRAMINDA KONUŞTU

BAŞKANIMIZ ANADOLUJET ŞIRNAK – ANKARA SEFERLERİ BAŞLAMA PROGRAMINDA KONUŞTU

Sayın: Milletvekillerim,

Sayın: Valim,                

Sayın: Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcım,

Sayın: Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanım,

Saygıdeğer: Misafirler ve katılımcılar,

Değerli: Basın Mensupları,

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına hepinizi saygıyla selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.

 

( Hun Xer Hatin, Ser sera ser çawa hatin )

 

Anadolu Jet’in düzenlediği ”Şırnak – Ankara Uçuşlarının Başlangıç Programında”Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

 

Bugün güzel bir başlangıç yaşıyoruz. Şükürler olsun Bölgemiz her geçen gün biraz daha gelişiyor ve bölgemizde artık bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Hava ulaşımının özellikle üniversitemizin eğitim – öğretim kalitesinin yükselmesinde, bölgemizin sanayileşmesinde, tarih, doğa ve kültür başta olmak üzere inanç turizmine ve bölgemizin gelişen ticari potansiyeline sağlayacağı katkılar bizi şimdiden heyecanlandırıyor.

 

 

Şırnak Şerafettin Elçi Hava Limanı’nın ekonomik rolü üstlenerek, bölgesel kalkınmaya ve İlimiz başta olmak üzere Bölge’ye çok önemli fırsatlar sunacağına inanıyoruz.

Bizler Şerafettin Elçi Hava Limanı’nın açılışını modern zamanın bir kervan yolu açılışı olarak değerlendiriyoruz.

 

Çünkü: Bizim Irak başta olmak üzere diğer komşu ülkelerle kadim, sanatsal ve ticari ilişkilerimiz tarih boyunca ipek yolu ile gelişmiş durumda.

Bu nedenle ulaşım imkânlarının da artması gerekiyordu. İnşallah bölge insanı bu hattı kullanarak daha canlı hale getirecektir.

 

 

Ankara İstanbul ve sonrası İzmir, Adana gibi büyük illere başlatılacak olan yeni uçak seferleriyle, işlerini gündüz tamamlayacak olan Bölge ve Iraklı tüccar ve sanayicilerin gece uçuşlarıyla evlerine dönebilmelerini sağlayacak uçuşların başlatılmasını da en kısa sürede ümit ediyoruz.

 

Çünkü: başlatılacak olan bu yeni seferler, Türkiye ve Ortadoğu arasındaki ulaşımda büyük bir köprü görevi görecektir. Uçuşların Bölgemiz, ilimiz ve ilçemiz başta olmak üzere Ülke gelişimine ve ekonomisine olumlu katkı sağlayacağına inanıyor şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor,

 

Hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.