BAŞKANIMIZ YANAN SEMT PAZARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKANIMIZ YANAN SEMT PAZARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Cizre’de seyyar satıcılara ait semt pazarında çıkan yangında Pazar yeri küle döndü. Yangın vatandaşların yardımı ile 3 saatlik müdahalenin sonunda kontrol altına alındı ancak pazardan geriye sadece demir yığınları kaldı.

Şırnak’ın Cizre İlçesinde Belediye’nin seyyar satıcılar için yapmış olduğu giyim ve ayakkabı malzemelerinin satıldığı semt pazarında bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında tezgâhlardaki elbiseler küle döndü.

      İlçemizde Belediyenin Cudi Mahallesinde Mezbaha sokağında seyyar satıcılar için kurduğu ve 30 seyyar satıcının ekmek kazandığı semt pazarında çıkan yangında Pazar yeri küle döndü. Semt Pazarında saat 19.30 sularında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Giyim malzemelerinin yer aldığı Pazar yerinde çıkan yangın diğer tezgahlara da sıçrayınca Pazar yeri alev topuna döndü. Çevredeki vatandaşlar ve Pazar yeri bekçisinin itfaiyeye haber vermesi ile birlikte olay yerine itfaiye araçları ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı ancak yangını söndürmekte itfaiye erleri yetersiz kalınca vatandaşlarda söndürme çalışmalarına destek verdi.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı ve İlçe Kaymakamı Şenol KOCA, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu İlçemiz semt pazarında meydana gelen yangınla ilgili incelemelerde bulundu.