BAŞKANIMIZIN TÜSİAD BATMAN TOPLANTISINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERİ

BAŞKANIMIZIN TÜSİAD BATMAN TOPLANTISINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERİ

Toplantıya ilişkin değerlendirme yapan CTSO Başkanı Süleyman Çağlı, Cizre’deki toplantının üzerinden geçen 5 aylık süreçte, beklentilerin daha fazla arttığını dile getirerek somut adımların atılması için sabırla beklediklerini dile getirdi.

TÜSİAD’ın Cizre sonrası Batman çıkarmasını olumlu karşıladıklarını dile getiren Çağlı,bölgedeki iş insanlarıyla diyalog kurarak bölgenin refahı adına yapılacak her yatırıma destek çıkacaklarını ve çözüm süreciyle beraber bölgede huzur ortamının daha fazla perçinleşeceğine inandıklarını söyledi.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı,TÜSİAD üyesi iş insanları ile Cizre’deki ilk toplantıda da dile getirdiği konuşmayı hatırlatarak, bizler bölgemizin refahı vehuzuru için verilen sözlerin arkasındayız. Kapımız her daim kendilerine açık. Her türlü yatırım ve projeye destek vermeye hazırız. Şartlar ne olursa olsun tüm engelleri güç birliği yaparak aşabileceklerini kaydetti.

Hepimiz inanıyoruz ki, iş dünyasının özellikle bölgedeki iş insanlarıyla tanışma ve kaynaşma ortamının sağladığı bu toplantılar neticesinde, oluşan beklenti ve taleplerin farkına varılarak elde edilen gelişmeleri tüm iş dünyasına duyuracaktır. Her şey çözüm sürecinin devamına bağlı, süreç aksamadan ilerlerse gerçekleşen bu önemli toplantıların somut adımları daha çabuk hayat bulacaktır.dedi