ÇAĞLI BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÇAĞLI BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

TUBİTAK’ın bu yıl 48’incisini düzenlediği Yarışmaya Şırnak’ı temsilen iki proje ile katılan Cizre Merkez Anadolu Lisesi Öğrencileri yarışmada dereceye girdi. Dereceye giren öğrencilerimizi odamızın yönetim kurulu başkanı sayın Süleyman ÇAĞLI tebrik edip tablet bilgisayar hediye etti.
Cizre Merkez Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Coğrafya Dalında Hazırladığı “Organik El Dokuması Şal Şapik Kumaşının Bölgemiz ve Ülkemiz Ekonomisine Kazandırılması” ve Tarih Dalında “Kanal Cizre” projeleri Van ilinde yapılan finallerde bölge birincisi seçilmiş, Ankara ATO Congresium Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 12 dalda 220 projenin yarıştığı Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında TEŞVİK Ödülü almaya hak kazanmışlardı. 
Başarılı öğrencileri makamında ağırlayan odamızın başkanı Sayın Süleyman ÇAĞLI, başarılı öğrencileri 4 adet tablet bilgisayar ile ödüllendirip, bu vesile ile projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. 
Ödül töreninde öğrencilerine eşlik eden okul müdürü yardımcısı sayın Mehmet HAYKIR’da odamızın başkanına kendisi ve öğrencileri adına teşekkür etti.