ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN ORHAN YEGİN VE BERABERİNDEKİ HEYET ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN ORHAN YEGİN VE BERABERİNDEKİ HEYET ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

Bu nedenle ilçemizde ekonomik yaşamın durma noktasına geldiğini belirtmek isterim,

Cizre’nin kosgeb desteklerine acil ihtiyacı vardır. Bu anlamda ilçemizde tekrar ekonomik hayatın canlanması,sağlıklı bir şekilde ve sürdürülebilir olması için acil nakit desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu dönemde sosyal güvenlik primlerinin af edilmesi veya primlerde indirim yapılması, işletmelerimize can suyu olacaktır.
yaraların biran önce sarılması gerekiyor.

Yıkılan kullanılamaz durumda olan yapıların yerine beklemeksizin yenilerinin yapılması insanlarımızın yaşadığı acıların bir nebze hafiflemesine katkı sunacaktır.

Eğitim,sağlık alt yapı,enerji ve diğer sosyal hizmetlerin normale dönmesi için çalışmaların yerel kurumların yetersiz kalacağını göz önünde alınarak hareket edilmesi yararlı olacaktır.

Maddi manevi zarar gören insanlarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında gerçek manada bürokrasiden arındırılmış devlet şefkatinin gösterilmesi gerekir.

Nakliye sektöründe faaliyet gösteren esnafımız ve işletmelerimiz Iraktan ülkemize dönüşlerin en az 10 gün sürmesi sebebi ile ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar,Ayrıca uluslararası yolcu taşımacılığı yapan işletmelerimiz sokağa çıkma yasağının sürdüğü dönemde ferdi ve koltuk sigortalarını yatıramadıklarından gecikme cezalarına maruz kalarak büyük ekonomik kayıp yaşamışlardır.
Bu konuda değerli desteklerinizi talep ederiz.Açıklamasında bulundu.

Heyet adına geçmiş olsun dileklerini ileten ÇSGBakan Yardımcısı Sn Orhan YEGİN,Sorunların çözümü için önerilere kulak vermek amacıyla kente geldiklerini, temasları sırasında bölgedeki sorunlara ilişkin paylaşılan görüşleri not aldıklarını burada herkes sorunlara ilişkin görüşlerini paylaştılar. Bunları not ettik. Bizim bakanlığımızı ilgilendiren tarafları var. Bunları özellikle bakanlığımızın İŞKUR üzerindeki belli argümanlarla belli hareketler oluşturarak çözümüne ilişkin sanıyorum güzel alternatifler oluşturma şansımız olacak.

Bakanlığımızın dışında da konular var. Bankalarla, kredilerle ilgili sorunlar var. Bunları da not ettik, inşallah Ankara`ya döndüğümüzde hem kendi bakanlığımızla ilgili hem diğer konularla ilgili sorunları ve çözüm önerilerini ilgili yerlere, muhataplarına ileteceğiz. Verimli bir görüşme olduğuna inanıyorum.İnsanların barış ve huzur ortamında hep birlikte yaşaması temennisinde bulundu.