CİZRE OSB’YE 1 MİLYARLIK YATIRIM

CİZRE OSB’YE 1 MİLYARLIK YATIRIM

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ile Cizre OSB’de 1 milyar liralık yatırım yapacak olan iş insanı Servet Algın Şırnak Valisi Osman Bilgin’i makamında ziyaret etti.
Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Şırnak Valisi Osman Bilgin, geçmişteki olumsuz algılar ve sanayideki eksiklikler nedeniyle kentteki iş insanlarının, yatırımcıların başka illerde yatırım yaptığını söyleyerek, kentteki iş insanlarını Şırnak ve Cizre’deki Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yatırım yapmaya davet ederek; Türkiye’de plastik alanında çok önemli bir yere gelmiş olan Sönmez Plastik yetkililerinin Cizre OSB’de yatırım yapmasından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ise Cizre’nin güvenli bir liman ve lojistik altyapısı ile yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu belirterek, Bütün yatırımcıları Cizre’de yatırım yapmaya davet etti. Oda olarak gerekli desteği verecekleri ifade eden Başkan Yıldırım, OSB’mizde yapacakları büyük yatırım için iş adamı Servet Algın’a teşekkür edip, yatırımlarının bölgemiz için hayırlı olmasını diledi.
İş insanı Servet Algın da Valilik katkılarıyla Cizre OSB’de 120 bin metrekarede yer tahsisi yaptıklarını, bunun 60 bin metrekaresinin kapalı alan olacağını belirterek;
“Ocak ayı başında yerimize başlıyoruz, ilk soketler takılıyor. Önümüzdeki yılın aralık ayına kadar 1 yıllık inşaat süremiz var. 2024’ün başında üretim yapmayı hedefliyoruz. 5 yıl içerisinde 1 milyar lira yatırım yapacağız. Bu süreç içerisinde 750 kişi istihdam edilecek. Bunu bin kişiye kadar yükseltmek istiyoruz.” dedi.