CİZRE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI,SÜLEYMAN ÇAĞLI, 1 KASIM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ.

CİZRE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI,SÜLEYMAN ÇAĞLI, 1 KASIM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ.

1 Kasım seçimleri ile Türkiye’nin daha sağlıklı bir parlamentoya ve daha sağlıklı, istikrarlı bir hükümete sahip olacağına inanıyoruz.
İş dünyası olarak istikrar ortamında geleceğe umutla bakabiliyoruz. Bu bakımdan ülkemizin ekonomik gelişiminin devamı açısından gerçek demokrasiyi vazgeçilemez bir unsur olarak görüyoruz.
Ülkemiz 2019 yılına kadar seçimsiz bir döneme girmiştir. Önümüzdeki dört yıl süresince istikrar ve güven ortamının sağlanması elzemdir.
Türkiye’nin, kalkınma hedefine ulaşabilmesi için bugünden itibaren birinci gündem maddesinin Askıya alınan barış süreci olması gerekir.
Ülkemizin önündeki siyasi belirsizliklerin kalkmasıyla beraber var gücümüzle barışın huzurun ve istikrarın sağlanması hususunda hızla ilerlememiz gerektiği ortadadır.

Meclis’te halkı temsil etme hakkı elde eden tüm partilerin birlik, beraberlik içinde yapılması gereken çalışmaları hayata geçirmelerini arzu etmekteyiz. Meclis çatısı altında bütün vekillerimizin enerjilerini,çatışma değil uzlaşma ortamı yaratmalarını bekliyoruz. Yine bundan sonraki süreçte yeni parlamentonun kamuoyunu uzun bir süre meşgul eden yeni anayasayı mutlaka yapması gerektiğinin altını önemle çiziyoruz.

Seçimsiz geçecek dört yıllık bir dönemde ekonomik reformların devam edeceğine ve ülkemizin uzun vadeli hedeflerine yürüyeceğine inanıyoruz.
Siyasal tartışmaları sonlandırılması gerektiğine işaret eden Çağlı “Küresel piyasalardaki gelişmeler ve içerideki siyasi belirsizlik nedeniyle 2015 ekonomide kayıp bir yıl oldu. Zaman kaybetmeden istikrarı sağlayan, ekonominin önünü açan,İhracatçıyı ve işletmeleri destekleyen iç ve dış politikaların hayata geçirilmesini bekliyoruz. Dedi.