CİZRE TSO’DA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

CİZRE TSO’DA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

İş fikirleri, iş kurmak ve iş geliştirmek isteyenlere yönelik Cizre Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB Şırnak il Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan kursu tamamlayan 120 kursiyere sertifikaları verildi.

Cizre TSO konferans salonunda gerçekleşen sertifika törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı, TSO Meclis Başkanı Abdurezzak Salgut, Cizre TSO yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreni öncesi kısa bir açıklama yapan yönetim kurulu başkanımız Sayın Süleyman Çağlı, tüm kursiyerleri tebrik ederek; “Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak, girişimciliği  önemsiyoruz. Girişimcilik eğitimlerinin 12’ncisini düzenlemiş bulunmaktayız. Bu eğitimin düzenlenmesinde, KOSGEB il müdürümüz sayın Eşref Çakar ve emeği geçen, Cizre meslek yüksek okulu müdürü Sayın Rezan Vedat Sönmez’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni girişimcilerimizin açacağı işletmelerin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İmalat ve ihracatta önemli bir yere sahip olan KOBİ’lerin desteklenmesi  gereğine inanıyorum. Bu kurslarımızla KOBİ’lerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesi amaçlanıyor” dedi.

 Açtıkları KOSGEB girişimcilik kursu sayesinde 120 kursiyerin kursu tamamlayarak belgelerini almaya hak kazandıklarını dile getiren başkan Çağlı şöyle devam etti; “Girişimcilerimizin almış oldukları sertifikalar ile açacakları yeni işyerlerinde Cizre’mize ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını, bu kapsamda devletimizin 50.000 Tl. Geri ödemesiz hibe ve 100.000 Tl. Kadar düşük faizli kredi imkânına kavuşacaklardır. Cizre’deki girişimcilerin hak ettiği konuma gelebilmeleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere şahsım ve yönetim kurulumuz adına başarılar diliyorum” dedi.