CİZRE’NİN İL OLMASI İLE İLGİLİ MÜJDELİ HABER CUMHURBAŞKANI’NDAN GELDİ

CİZRE’NİN İL OLMASI İLE İLGİLİ MÜJDELİ HABER CUMHURBAŞKANI’NDAN GELDİ

Cizre’nin İl Olması İle İlgili Müjdeli Haber Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesi`nde düzenlenen TOBB`un 73`üncü Olağan Genel Kurulu`nda Cizre’nin İl Olması İçin Bir Görüşme Yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı,Ve Beraberindeki Heyet Ve Sayın Erdoğan’dan Son Teyid.

Bir açıklama yapan yönetim kurulu başkanımız Sayın Süleyman Çağlı;Cizre Ticaret Ve Sanayi Odası olarak Cizre’mizin il olması ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığımız 4’ncü görüşmemizden sonra müjdeli haberi aldık.

Gönül isterdiki Şırnak’ın il statüsü değişmeden Cizre’nin il olması idi. Şırnak’ın il olarak kalması veya cizre’nin il statüsü alması hususunda hiç birimizin tasarufu ve yetkisi bulunmamaktadır. Ancak şehrimizin bizlere yüklemiş olduğu sorumluluk gereği, mücadelemizi yaptık. Hepimizin empati kurarak hareket etmesi yararlı olacaktır.

Şimdiden yeni ilimizin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederken,bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi şükranlarımızı arz ediyoruz. İfadesini kullandı.