ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE VE İŞ HUKUKU FARKINDALIK KONFERANSIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE VE İŞ HUKUKU FARKINDALIK KONFERANSIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Çocuk işçiliği ile Mücadele, işçi-işveren ilişkisi ve işçi haklarının dile getirildiği konferansımıza, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç, Şırnak 3. Noteri Hukukçu Sn. Mehmet Şirin Erdoğan, Şırnak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) il Müdürü Sn. M.Sadık Bora, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şırnak il Müdürü Sn. Yahya Beroje, Cizre TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Muhasebeciler, İşverenler ile çalışanları ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Program başında kısa bir açıklama yapan Başkan Sevinç, katılımcılara teşekkür ederek, Cizre TSO olarak bu tür konferanslara önem verdiklerini dile getirerek, programda emeği geçen İŞKUR, SGK il müdürlerine ve konu hakkında sunum yapan Sn. M. Şirin Erdoğan’a teşekkür etti.

 

Akabinde Hukukçu Erdoğan tarafından İş hukuku işçi- işveren ilişkisi ve çocuk işçiliği konuları detaylı bir şekilde katılımcılara aktarıldı. Konferansımız katılımcıların karşılıklı soru cevapları ile son buldu.

 

Konferans sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Cemal İşlek tarafından Sn. M. Şirin Erdoğan’a plaket ve Cizre Tarih kitabı takdim edildi.