CTSO KOSGEB-İŞKUR İŞBİRLİĞİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

CTSO KOSGEB-İŞKUR İŞBİRLİĞİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları amaçlanıyor.

 

11 Kasım 2013 tarihinde başlayan ve 24 Kasım  2013 tarihinde sona erecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgiler verilerek başlayacak.

 

30 bin liraya kadar hibe

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (CTSO) ve KOSGEB-İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayıp `Katılma Belgesi` alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL’lik Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklardır.

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan Girişimcilik Eğitiminin yoğun talep aldığını belirten Başkan Süleyman Çağlı, ilk grup eğitimlerin 11 Kasım  – 24 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşeceğini, ikinci grup eğitimlerin ise 30 Kasım – 14 Aralık 2013 tarihinde Cizre Meslek Yüksekokulu’nda yapılacağını ifade etti. Bizler, istiyoruz ki gençlerimiz ve vatandaşlarımız bu tür imkanlardan faydalanarak iş sahibi olsun ve memleketimizdeki orta ölçekli esnaflarımızın ve girişimcilerimizin sayısı artsın. dedi