DİCLE KALKINMA AJANSI 2014 YILI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ODAMIZDA YAPILDI

DİCLE KALKINMA AJANSI 2014 YILI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ODAMIZDA YAPILDI

Yapılacak sunum öncesinde kısa bir konuşma yapan Kaymakam KOCA, konuşmasında; ‘’Değerli katılımcılar; önceden bir hayaliniz varsa sadece bu hayali kurmakla yetinirdiniz. Kalkınma ajansları kurulduktan sonra, o hayalinizi gerçekleştirecek alt yapıyı oluşturduysanız ve onunla ilgili gerçekçi bir proje hazırlayabildiyseniz, artık o projeyi uygulama şansına sahipsiniz. İlçemizde en son yapılan proje yardımlarında,  toplamda 6 projemiz DİKA tarafından desteklenmiştir. Bu projeler şüphesiz ki hepimiz için hem sizler, hem de kamu kurumları için bulunmaz fırsatlardır.

Bölgemizin kalkınması adına, elimize geçen bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Mardin ve Batman bu projelerden nasıl istifade ettiyseler, inşallah Şırnak’ımız da o paydan en büyük katkıyı alacaktır. Bu sefer ümit ediyoruz ki aslan payını, başta Cizre olmak üzere tüm Şırnak ve ilçeleri alacaktır’’ dedi.  Yatırımcıların proje hazırlamak ve bu programların desteğini almak istediklerini ifade eden Kaymakam Şenol KOCA, başvurularda bürokrasinin en asgari düzeye indirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kaymakam KOCA’nın konuşmasının ardından Proje ve Sözleşme Yönetimi Birim Uzmanı Esra AVŞAR, DİKA’nın 2014 yılı destek programları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda destek programlarının içeriği, katılım şartları ve uygulanma biçimleri hakkında bilgiler verildi. Sunumun ardından Proje ve Sözleşme Yönetimi Birim Başkanı Ahmet PÜRÇÜKLÜ ile Proje ve Sözleşme Yönetimi Birim Uzmanı Esra AVŞAR, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.