DIŞİŞLERİ BAKANIMIZ ÇAVUŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK

DIŞİŞLERİ BAKANIMIZ ÇAVUŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK

Ziyarette, Başkan Sefinç, Bakan Çavuşoğlu’na, bölgemizin sorunlarını ileterek, özellikle Irak’ın Musul kentinin yeninden inşası için odamıza kayıtlı üyelerimizin yaratılacak olan iş imkânları ve fırsatlarında daha etkin rol almaları hususunda destek talebinde bulundu.

 

Başkan Sefinç Bakan Çavuşoğlu ile yapılan görüşmede, ayrıca Uluslar arası taşımacılık ve İhracatta ülkemiz ve Irak hükümeti arasında karşılaşılan sorunların çözümü ile ülkemizin Irak’ta bulunan ilgili misyonlarla daha etkili iletişim sağlanması ve odamız ile işbirliği yapılması bağlamında fikir birliğine varıldığını söyledi.

 

Sayın bakanımız ile yapılan görüşmenin çok olumlu geçtiğini vurgulayan Başkan Sefinç, bundan sonra iki ülke arasında ticaret anlamında yapılacak organizasyonlarda odamızın görüşlerinin dikkate alınması ve temsilcilerinin bulunması konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Toplantı sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç ve Meclis Başkanımız Sn. Ömer Faruk Yıldırım tarafından bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na Cizremizin tarih kitabı ve ilçemizin sembolü olan Cizre ejderleri figürü takdim edildi.