EBRİL VALİSİ BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

EBRİL VALİSİ BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Erbil Valisi Omed Xoshnaw,Erbil Milletvekili Şivan Zerari ve Tarım Genel Müdürü Hayman Murad Hasan ,Erbil Belediye Başkanı Karzan Abdulhadi Taha ve beraberindeki heyet odamıza ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldiler.
Ziyaret programında Meclis Başkanımız Mesut İverendi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcınız Kamil Selçuk, Yönetim Kurulu Üyemiz Halit Ürük, Meclis Başkan Yardımcılarımız Mesut Yıldızgörer ile Veysel Şık ve Meclis Üyelerimiz Abdullah Doğala, Hacı Kaya Genç Girişimciler Kurulu Başkanımız Mehmet Budak, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerimiz Mehmet Sabih Aykut ile Cemal Özdemir hazır bulundular.
Odamıza yaptıkları ziyaretleri için Erbil Valisi Xoşhnav ve heyetine teşekkür eden Başkan Yıldırım, iki ülke arasındaki kardeşlik bağını daha da ileriye götürmek istediklerini söyleyerek, ziyaretlerini çok önemsediklerini ifade edip Erbil Valisi ve heyetine teşekkür etti.
Güncel konuların konuşulduğu ziyarette özellikle kalkınma yolu projesi ve Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimizin özellikle üstünde durdukları, Cizre Kara Limanı projesi hakkında fikir alış verişi yapıldı.
Toplantıda ayrıca Süleymani’ye yolunda yaşanan sorunlar ve Erbil’de Ticari faaliyetlerini sürdüren Tüccarlarımızın yaşadığı sorunlar Vali Xoshnav’a iletildi.
Erbil Valisi Xoshnav Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek, Cizre TSO heyetini Erbil’de ağırlamak istediklerini dile getirerek, toplantı ile hem Erbil’deki tüccarımızın hemde Erbil’e ihracat yapan tüccarlarımızın sorunların görüşüleceğini ifade etti.
Ziyaret sonunda Hediye takdiminde bulunuldu.