ERBİL TSO BAŞKANI ODAMIZI ZİYARET ETTİ

ERBİL TSO BAŞKANI ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gaylan Hacı Said beraberindeki Duhok Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı İbrahim Gardi , Avraz Behcet doaki, Husein Erızi, Bayar Musa ve Erbil TSO Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Odamıza Ziyarette bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldiler.
Ziyaret programında Meclis Başkanımız Mesut İverendi, Meclis Başkan Yardımcımız Veysel Şık ile Meclis üyelerimiz Bedrettin Bilgiç ve Hacı Kaya hazır bulundu.
Ziyarette İki oda arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve uluslararası fuarlarla, konferanslara ve Erbil ile Cizre arasındaki ekonomik faaliyetlerin güçlendirilmesi ele alındı.
Odamıza yaptıkları ziyaretleri için Erbil TSO Başkanı ve heyetine teşekkür eden Başkan Yıldırım, komşumuz olan Irak ile dış ticaretimizi daha da geliştirmek ve kardeş iki oda arasında köprü oluşturarak, üyelerimizin ve bölge tüccarlarımızın yaşadığı sorunları çözüm önerileri ile birlikte görüşerek çözüme kavuşturmanın yanında yeni ticari işbirliklerinin kurulması noktasında iki ülke arasındaki ilişkileri daha da ileriye götürmek istediklerini söyleyerek, ziyaretlerini çok önemsediklerini ifade edip Başkan Said ve heyetine teşekkür etti.
Erbil TSO Başkanı Gaylan Hacı Said ise Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek, her alanda işbirliğinin gelişmesinin iki ülke içinde çok önemli olduğunu vurgulayarak, sürdürülmekte olan iş birliğinin gelişmesi adına Cizre ile Erbil arasındaki ticari faaliyetlerin güçlendirilmesini istediklerini dile getirdi.
Ziyaret sonunda Erbil TSO Başkanı Gaylan Hacı Sait ve Duhok TSO Yönetim Kurulu üyesi Hacı İbrahim Gardi’ye Hediye takdiminde bulunan başkan Yıldırım Nazik ziyaretleri için teşekkür etti.
Erbil TSO Başkanı Gaylan Hacı Sait’te Başkan Yıldırım, Meclis Başkanımız Mesut İverendi ile Meclis Üyelerimize teşekkür ederek, hediye takdiminde bulundu.