ERBİL TSO BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK

ERBİL TSO BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK

IKBY’ye giden Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım beraberindeki heyet ile birlikte Erbil Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulunarak Erbil TSO Başkanı Gaylan Hacı Said ile bir araya geldiler.
Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyemiz Aydın Sansak, Limakport Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Adına / Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Koksur, Limakport Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği/ Ticari Müdür Seda Ülkü,Limakport Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği/ Bölge Satış Sorumlusu Tuğçe Kayıran, KLC Firması Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kılıç, KLC firması Genel Müdür Yardımcısı Bilal Ali Yetim ve TRUKKER Teknoloji Ltd. Şti. Türkiye Temsilcisi Umut Sönmez, Tarandır şirketler gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tarandır, Nurullah Tarandir, Batıgöz Erbil Yönetim Kurulu üyesi Nurettin Zeren ile Nurlas firma sahiplerinden Mehmet Saraç hazır bulundular.
İki ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığı görüşmede, Erbil TSO ile daha fazla ilişki kurmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Yıldırım, iş adamlarımızı Erbil’e getirerek şirketlere tanıtım yapmak istediklerini, IKBY’deki tüccarlar ve şirketlerin sahipleriyle iş görüşmelerini düzenleyerek bölgenin iş piyasasına yakın ve farklı sektörlerdeki yatırımlara katılımı artırmayı amaçladıkları söyledi.
Limak Limanı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Koksur ise IKYB Bölgesi esnaflarını ve sahiplerini daha yakından tanımak için Cizre Ticaret ve Sanayi Odası ve Erbil Ticaret ve Sanayi Odasının işbirliği ile seminer vermeyi amaçladıklarını söyledi.
Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gaylan Hacı Said ise Türkiye ile bağlantılı bir ekonomiye sahip olduklarını belirterek, “Her iki tarafın çıkarları için ilişkilere devam edeceğiz ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Türkiye tüccarlarıyla daha fazla ilişkiyi güçlendirmeye çalışacağız” diyerek, iş fırsatları yaratmak için ziyaretlerin ve toplantıların çok önemli olduğunu belirterek, daha fazla yatırımcı ve girişimciyi IKBY ziyaret etmeye davet ediyoruz dedi.
Ziyaret sonunda gösterdikleri ilgi ve alakalarından ötürü Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gaylan Hacı Said ve Yönetim Kuruluna teşekkür eden Başkan Yıldırım, hediye takdiminde bulundu.