GENÇ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

GENÇ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

Genç girişimcilerin Ülke ve Cizre ekonomisine çok güzel katkılar sunacaklarından emin olduğunu aktaran Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suphi Babayiğit, “Genç müteşebbislerimiz ve onları yetiştiren çok değerli KOSGEB ve İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun (İŞKUR) destekleriyle gerçekleştirilen bu proje kapsamında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Suphi Babayiğit, Girişimcinin en önemli özelliklerinden birinin heyecan olduğunu ve kendilerinin de bu ilk törende aynı heyecanı yaşadıklarını belirtti.Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2013 Aralık ayı ve 2014 Ocak ayları arasında 2 gruptan her birine 25 kişi kaydederek, 50 girişimciye eğitim vererek sertifika almaya hak kazandırıldığını aktardı.Girişimci arkadaşlarımızın bir fark yaratması ve kendi işinin patronu olması noktasındaki yenilikçi düşünmeleri, düşüncelerini geliştirmeleri, risk alma cesareti göstermeleri adım atacakları iş dünyası için önemli faktörler olacaktır  dedi.

 

Bölgede Her zamankinden daha fazla birlikteliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz günler yaşıyoruz. Ben inanıyorum ki Cizre’de çok yakında üretime geçerek, ihracatıyla hedefine rahatlıkla ulaşacaktır. Fabrikalar tütecek ve her ailenden bireyler bu yerlerde çalışabileceklerdir. Bizler yönetime geldiğimiz günden bugüne, bölgemizdeki gençlerin iş ve aş sahibi olabilmesi için çalışmalar yaparak, yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu tür girişimcilik eğitimlerini destekliyor ve iş dünyasına katılmak isteyen genç arkadaşlarımıza imkânlar sunuyoruz. Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu güzel organizasyonunu gönülden destekliyor ve devamının geleceğini belirtmek istiyorum diye konuştu.

 

Programın sonunda girişimcilik eğitiminde başarılı olan kursiyerlere Katılım Belgesi verildi.