GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ İLE BİR ARAYA GELEREK ŞEHRİMİZİN SPOR ALANINDAKİ SORUNLARINI İLETTİK

GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ İLE BİR ARAYA GELEREK ŞEHRİMİZİN SPOR ALANINDAKİ SORUNLARINI İLETTİK

Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Sevinç Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu`nu ziyaret ederek şehrimizin spor alanındaki ihtiyaçlarını iletti.

Gençlik ve Spor Bakanlığında gerçekleştirilen görüşmede, Cizre’nin spor ve sportif faaliyetlerinin ele alındığı kapsamlı bir raporu Bakan Kasapoğlu’na ileten Başkan Sevinç, özellikle Cizre’de yeri belirlenen ancak hala yapımına başlanılmayan 10,500 kişilik şehir stadyumunun yapılması, Cizre’nin spor faaliyetlerini karşılayabilecek kapsamlı bir kapalı spor salonunun yapılması, alt yapıları güçlendirmek için geniş kapsamlı tesislerin inşa edilmesi ve semt Halı Sahalarının yapılması hususunda destek talebinde bulundu.

Başkan Sevinç ayrıca Hamilik Okulu vakfı, Türk Kızılay, Cizre Spor Kulübü ve kurumlarımız ile beraber yürütülen, Cizre’yi Şenlendirme projeleri kapsamında Cizre’de yaptığımız ve yapacağımız faaliyetleri Bakan Kasapoğlu’na ileterek, “Minik Kramponlar, Çembere Uzanan Eller, Filenin Ejderleri, Cizre Spor Kulübünün Cizreliler İle Sonsuza Kadar Yaşatılması” Projelerinin Devamlılığı ve altyapının güçlendirilmesi İçin kendisinden destek talebinde bulundu.

Bakan Kasapoğlu, kendisine sunulan talep ve sorunlarla yakından ilgileneceğini ve en kısa zamanda projelerin hayata geçmesi için gerekli adımların atılacağının sözünü verdi.

Başkan Sevinç, projelerin gerçekleştirilmesi hususundaki değerli desteklerinden dolayı ve ziyarette göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti.