HABUR’DAKİ ARAÇ KUYRUK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN GÖRÜŞMELERDE BULUNDUK

HABUR’DAKİ ARAÇ KUYRUK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN GÖRÜŞMELERDE BULUNDUK

Başkan Sevinç ilk olarak İpekyolu Gümrük Ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sn. Enver Kök ile görüşerek, oluşan Tır kuyruğu ve meydana gelen mağduriyetlerin giderilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunarak, sorunun giderilmesi için geçici olarak bir sahanın araçlara açılmasını talep etti.

İpekyolu Gümrük Bölge Müdürü Sn. Enver Kök de son günlerde oluşan araç kuyruğu sıkıntısının giderilmesi için Irak İbrahim Halil Gümrük kapısı yetkilileri ile sürekli olarak görüş halinde olduklarını dile getirdi.

Akabinde Silopi Kaymakamı Sn. Sezer Işıktaş ile görüşen Başkan Sevinç, Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki hazine arazisi olan ve eskinden de araç bekleme sahası olarak kullanılan alanın veya eski saha kenarından geçen karayolunun, sorun çözülene kadar araçlara açılarak yoğunluğun azaltılması hususunu paylaştı.

Bunun akabinde Silopi Kaymakamı Sn. Sezer Işıktaş yönetim kurulu başkanımız ile birlikte saha ve yol tespit çalışmalarında bulunarak sorunun en aza indirilmesi için ivedilikle çalışmalar başlatılacağını söyledi.