HAMİLE KADIN VE BEBEĞİNİN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ İNCELEME

HAMİLE KADIN VE BEBEĞİNİN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ İNCELEME

Cizre’de nefes darlığı şikayeti ile ambulansla Cizre Devlet Hastanesi`ne kaldırılan 7.5 aylık hamile, 3 çocuk annesi Feyruz Polat ve karnındaki bebeğin hastanede hayatını kaybetmesi olayını araştırmak üzere Cizre’ye gelen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Eyüp Gümüş, Cizre Devlet Hastanesi`nde inceleme yaptıktan sonra beraberinde Cizre TSO başkanı Süleyman Çağlı, Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Hasan Aydınlık, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Kamu Hastaneler Kurumu Şırnak Genel Sekreteri Berzan Miroğlu ile birlikte Cizre Devlet Hastanesi`ni gezip Başhekim Yardımcısı Serdar Monis ve Hastane Müdürü Gıyasettin Ucaş`tan bilgi aldı.

Başkan Çağlı, Ziyaret sırasında, birkaç gün önce genç kadın ve bebeğinin hastanede kadın doğum doktoru olmamasından dolayı öldüğünü, başka insanların da ölmemesi için Sağlık Bakanlığı Müsteşarı`ndan doktor, ekipman, kadın doğum ve çocuk hastanesi talebinde bulundu. Müsteşar Gümüş de, Cizre Devlet Hastanesi`nde eksiklerin tamamlanacağını ve gerekli doktor atamalarının ise kısa süre içerisinde yapılacağını söyledi.

Akabinde Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Çağlı ile beraberindeki heyet, hastanede hayatını kaybeden Feyruz Polat ve bebeği için Cudi Mahallesi`nde kurulan taziye çadırını ziyaret edip acılı baba Hüsnü Polat`a taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Çağlı önceki günde Cizre Devlet Hastanesinde yaşanan üzücü olay ile ilgili açıklama yapmış ve yetkililerin olaya el atması talebinde bulunmuştu.