HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI MAHMUT GÜRCAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ŞIRNAK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI’NA KATILDIK

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI MAHMUT GÜRCAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ŞIRNAK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI’NA KATILDIK

Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Bakan Yardımcısı Gürcan ve Valimiz Ali Hamza Pehlivan ile birlikte; Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Vali Yardımcısı Murat Ekinci, Silopi Kaymakamı/Habur Mülki İdare Amiri Can Kazım Kuruca, Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Sevinç, İpekyolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Alp Giray, Banka Bölge ve Şube Müdürleri, Odamızın Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ile İş İnsanları katıldı.

Programda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Sevinç; Vergi dairelerimizdeki personel eksikliğinin giderilmesini dile getirerek, Cizre vergi dairesinde beş bin kurumlar vergisi mükellefi on bin motorlu taşıtlar mükellefinin olduğunu hatırlattı.
Başkan Sevinç; Zamanında Cizre’ye atanan 15 gelir uzmanı eş durumlarından ötürü tayin isteyerek Cizre’den gittiğini, söyleyerek 200 yakın KDV iadesi talebinde bulunan firmanın olduğunu ve bu firmalarımızın işlemlerinin yapılmasında personel eksikliğinden ötürü ciddi sıkıntılar yaşandığını bildirip vergi dairelerindeki personel eksikliğinin giderilmesi ve Sigorta indiriminin devam etmesi hususunu Bakan Yardımcımız ile paylaştı.

Konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Gürcan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı “Türkiye Ekonomi Modeli” kapsamında yaptığı sunum ile katılımcılara bilgiler verdi. Program, soru – cevap ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.