“İHRACAT’IN YILDIZLARI” ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİK

“İHRACAT’IN YILDIZLARI” ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİK

Odamız tarafından düzenlenen “İhracat’ın Yıldızları” ödül törenimiz yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Törende, bölgemizde faaliyet yapan ve Türkiye’de ilk bin ihracat sıralamasına giren beş firmamıza İhracat Yıldızı ödülü verildi.

Törene Şırnak Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan, Cizre Kaymakamımız Sn. Mehmet Tunç, Silopi Kaymakamımız Sn. Can Kazım Kuruca, İpekyolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sn. Alp Giray, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Serdar Günay, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Eren Öztürk,  Yönetim Kurulu Başkanımız  Sn. Salih Sevinç, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, İş Adamları Cizre TSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Odamıza kayıtlı Firma temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Salih Sevinç, tüm katılımcılara teşekkür ederek, ödül alan firmaları tebrik etti.

Başkan Sevinç, konuşmasında,  Son yıllarda hem ihracatta hem istihdamda  büyük sorunlarla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirterek,  bu süreçte Ticaret Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muş Ve Şırnak Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan’nın destek ve katkıları ile temassız ticaretle ihracatımıza ara vermeden bir model oluşturulduğunu ve  bunun etkisi ile Şırnak ilimizin 2021 yılı ilk dokuz aylık toplam ihracatı 587 milyon 747 bin dolar olarak gerçekleştiğini, ülke olarak aynı dönem için  dış ticaret hacminin, % 13,9 olarak arttığını dile getirdi.

Başkan Sevinç;  “ihracatımızın bu denli artmasının ana nedeni bizlerden hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Şahsında,Habur Gümrük Bölge Müdürü Sayın Alp Giray,Habur Gümrük Müdürü Sayın Nurol Özkan,Silopi Kaymakamımız Ve Habur Mülki İdare Amiri Sayın Can Kazım Kuruca,Und Habur Yetkilisi Sayın Murat Tatar’a İhracatçı ihracatçı firmalarımız adına  şükranlarımızı arz ederiz” ifadelerini kullandı.

Törende, konuşan Şırnak Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan, Odamızı ve gecede ödül alan firmaları tebrik etti. Vali Pehlivan bölgenin ekonomi alanında kalkınması için gerekli tüm adımların atılacağını söyledi.

Akabinde, İhracat dalında, ilk bin sıralamasına giren,

NUR GIDA PETROL ÜRÜNLERİ ULUSLAR ARASI NAKLİYAT. MADENCİLİK TEKSTİL SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,

YÜKSEL DIŞ TİCARET İNŞAAT SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ,

BOSTANCI KUYUMCULUK NAKLİYAT İNŞAAT PETROL GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,

HALİLOĞLU DIŞ TİCARET İNŞAAT SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ ve

SÖNMEZLER İTHALAT İHRACAT GIDA NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

temsilcilerine ödülleri Sn. Valimiz ve Protokol üyeleri tarafından takdim edildi.