IKBY BAKANI AYDIN MARUF ODAMIZI ZİYARET ETTİ

IKBY BAKANI AYDIN MARUF ODAMIZI ZİYARET ETTİ

IKBY Etnik ve Dini Unsurlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf, Odamızı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldi.

Bakan Maruf ve beraberindeki heyeti, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimiz ile birlikte karşıladı.

Ziyaretlerinden ötürü Bakan Maruf’a teşekkür eden Başkan Yıldırım, yaşanan deprem felaketinden dolayı gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı, şükran duyduklarını belirterek, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza sağladıkları desteklerin ve insani yardımları için kendilerine teşekkür etti.

Başkan Yıldırım, Deprem felaketi dolayısıyla zor bir döneme giren bölge tüccarlarımızın sorunlarını Bakan Maruf’a ileterek, özellikle yakın zamanda bölge tüccarlarımızın para transferlerinde yaşadıkları sorunları bildirerek, bu konuda IKBY Hükümetinin tüccarlarımıza pozitif ayrımcılık tanıması hususunda destek talebinde bulundu.

Öte yandan iki ülke arasında yapılabilecekler ve iki ülke arasındaki ticaretin daha da geliştirilmesi hususunda istişarelerde bulunuldu.