IKBY ZİYARETİMİZ

IKBY ZİYARETİMİZ

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere IKBY’ye giden Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım beraberinde Meclis Başkanımız Mesut İverendi, TSO üyemiz İsmail Can ile birlikte, IKYB planlama Bakanı Dr. Dara Reşit, IKYB oluşumlardan sorumlu devlet Bakanı Aydın Maruf ve T.C Erbil Başkonsolosumuz Memet Mevlüt Yakut, Ticaret ataşemiz Kerem Tuzlu ile Gümrük Ataşesi Kemal Bahadır’ı ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretlerde bölge tüccarlarımızın yaşadıkları sorun ve çözüm önerileri konuşularak iki ülke arasında yapılabilecekler, ihracatın arttırılması ile ihracatçılarımızın sorunlar, bölgemiz ve ülkemiz için önem taşıyan Habur Sınır Kapısının işleyiş hakkında görüşmelerde bulunuldu.

Özellikle T.C Erbil Başkonsolosluğu ziyaretinde, Yakın zamanda Erbil-Süleymaniye yolunun geçiş güzergahında bulunan köylerde yolların kapatılması ile ilgili yaşadığımız sorunlarla ilgili başkonsolosumuzun göstermiş olduğu yoğun çaba takdire şayan olduğunu bildiren Başkan Yıldırım, bu konuda gösterdikleri hassasiyet için Başkonsolosumuz Memet Mevlüt Yakut’a teşekkür etti.

Başkan Yıldırım, girişimlerimizin sonucu Başkonsolosumuzun yoğun çabası ile Erbil -Süleymaniye Ulaşımında Hiran-Sktan güzergahının Türk Tırlarının geçişinde açık tutulacağının müjdesini aldıklarını dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.