KOSGEB DESTEKLİ 11 İŞ YERİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

KOSGEB DESTEKLİ 11 İŞ YERİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Açılış törenlerine Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sn. Faik Arıcan, Yönetim kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, KOSGEB Şırnak il müdürü Sn. Abdullah Yurten, Şırnak bilim sanayi ve teknoloji il müdürü Sn. Nihat Manas, Cizre Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sn. Hafzullah Menduhoğlu, Cizre Kuyumcular Derneği başkanı Sn. İhsan Güneş ve KOSGEB desteğinden faydalanan işyeri sahipleri katıldı.

Yönetim kurulu Başkanımız Sn. Salih Sefinç, açılışlar nedeniyle yaptığı açıklamada, KOSGEB destekli 11 iş yerini aynı gün açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti;

“KOSGEB desteğini önemsiyoruz, gençlerimiz ve kardeşlerimiz bir sermayeleri olmadığı için bu tür iş yeri açmaları neredeyse hayaldi. Ama bugün KOSGEB destekleri sayesinde gençlerimiz ve kadınlarımız kendi iş yerlerini açma fırsatı yakalıyor. Bu arkadaşlarımız gidip birilerinin yanında çalışacaklardı.  Ama bu gün kendi iş yerlerini açtılar. Bu işletmelerimiz büyüyecek ve kendilerinden başka insanlara da istihdam kaynağı olacak ve bölgemizde istihdam alanı oluşturulacak “dedi.

  Ardından heyet, tek tek iş yerlerini ziyaret ederek açılışları gerçekleştirdi.