Odamız ile FT Eğitim Danışmanlık Merkezinin birlikte organize ettiği İleri Sürüş Teknikleri Eğitim Semineri Yapıldı

Odamız ile FT Eğitim Danışmanlık Merkezinin birlikte organize ettiği İleri Sürüş Teknikleri Eğitim Semineri Yapıldı

Hizmet Binamızda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan FT Eğitim Danışmanlığı Merkezinden Aycan Özcan ve Sürüş Akademisi Uzmanı Çetin Büyük Çınar’ın konuşmacı olarak katıldığı programda C2 Yetki Belgesine Sahip Firma Yöneticilerine yönelik düzenlenen eğitim seminerinde, firma yöneticilerine güvenli araç kullanma ve ileri sürüş teknikleri hakkında eğitici bilgiler aktarıldı.

Eğitim Seminerinde kısa bir konuşma yapan Odamız Başkan Yardımcısı Suphi Babayiğit, Trafik kazalarında insan, araç, yol ve çevresinin faktörel etkileri çeşitli oranlarda olmakla birlikte, kazalara neden olan kusurlar içerisinde insan unsurunun payı %98’ler düzeyindedir. Bu düzeyi azaltmada en önemli yöntemlerden birisi de Eğitimdir dedi.

 

            İnsanoğlunun kendisine sunulan teknolojik ürünleri kullanmak konusunda yeterli eğitime sahip olamadığı takdirde, yaşamlarını kolaylaştırmak yerine, kimi zaman kazalara neden olup insanların hayatına mal oluyor. Toplumumuzda trafik kültürünün oluşmasındaki en önemli faktör olan insanlarımızın eğitim ile bilinçlendirilmesi, bir sosyal sorumluluk örneğidir. Biz artık, bilinçsizlikten kaynaklanan kazalar sonrası yaşanan kayıpların, son bulmasını istiyoruz.

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak, trafik sorununu çözme adına sözü olan herkesi dinlemenin ve onların katkılarından yararlanmanın peşindeyiz.Bu anlamda odamıza kayıtlı firma yetkililerine verdikleri eğitimden dolayı sürüş akademisi uzmanlarına teşekkür ediyorum dedi.

            C2 Yetki Belgesine sahip yaklaşık 60 firmanın üst düzey yöneticilerinin katıldığı ve iki saat süren eğitim semineri sonunda katılımcılarımıza eğitim sertifikası verildi.